Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość DARPA czuwa, śpij spokojnie
Kategoria: Wojskowość   Piątek, 05 październik 2018 09:07 Napisał

DARPA czuwa, śpij spokojnie

darpa logo darpa logo wikimedia commmons public domaine

Amerykańska rządowa agenda DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency - Agencja Zaawansowanych Projektów Badań Obronnych) znana ze swoich wynalazków zaczerpniętych z fantazji Frankensteina pracuje nad projektem stworzenia insektów, które potrafiłyby zainfekować zboża uprawne tak, by... hm... by te nie chorowały na jakieś choroby. Chodzi oczywiście o absolutnie pokojowy projekt, który ma zabezpieczyć uprawy będące podstawą naszego łańcucha żywności przed potencjalną klęską urodzaju w wyniku jakiejś masowej choroby upraw.

Program nazywa się Insect Allies [sprzymierzone insekty] i wszystko by było - jak zawsze - w cieniu naszej niewiedzy, gdyby nie krytyczna publikacja naukowców z Instytutu Biologii Ewolucyjnej Maxa Plancka oraz z francuskiego Uniwersytetu z Montpellier i niemieckiego Uniwerytetu z Freiburga. Krytyczny artykuł został opublikowany w październikowej edycji "Science" i nazywa się tak, jak rzeczony program DARPA, czyli Insect Allies.

Zdaniem naukowców ujawnionych zostało zdecydowanie zbyt mało szczegółowych danych na temat pragramu DARPA, by polegać na oficjalnym uzasadnieniu jego powstania, nie zauważając przy tym możliwości "innego" zastosowania takich "uzbrojonych" insektów. Nietrudno sobie wyobrazić, że takie insekty mogą równie dobrze zakazić ogromne obszary upraw i doprowadzić do ich obumarcia powodując tym samym zapaść możliwości produkcji żywności w danym regionie lub kraju. No i oczywiście można tymi insektami zakazić całą populację ludzi lub zwierząt.

Zdaniem jednego z twórców sprzymierzonych insektów Dr. Blake Bextine program ma oczywiście na celu wyłącznie przeciwdziałanie zagrożeniu w uprawach żywności dla ludności. Aczkolwiek przyznał on, że DARPA jest świadoma potencjalnej możliwości "dwojakiego" zastosowania tej technologii i - oczywiście - nie temu ten program ma służyć. Pentagon nie zaprzeczył możliwości zastosowania insektów także do celów militarnych.

Sama technologia bazuje na przenoszeniu wirusów z edytowanymi genami technologią CRISPR. Nie trudno sobie wyobrazić szerokie możliwości tego typu "oddziaływania". Ale oczywiście, jak to się mawiało za komuny: "ORMO czuwa, śpij spokojnie..."

[ORMO - Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej - wybitnie parszywa paramilitarna formacja z czasów komuny]

Andreas

Za: https://www.darpa.mil, Twitter @sciencemagazine, http://science.sciencemag.org/, https://www.rt.com/ i inne źródła z sieci

Źródło: AlexJones.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)