Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosyjski robot
Kategoria: Wojskowość   Środa, 25 wrzesień 2019 09:01 Autor: Andreas

Rosyjski robot

Robot Fedor Robot Fedor Al Jazeera English You Tube

Zdawałoby się, że robot to robot, żadnych cech szczególnych. a tym bardziej swojego charakteru, jako maszyna, mieć nie powinien. Tymczasem, trzeba chyba zweryfikować ten pogląd śledząc przypadek rosyjskiego robota humanoidalnego o nazwie FEDOR.

Fedor to rosyjskie imię, odpowiadające polskiemu Teodorowi, a jednocześnie skrót od angielskiej rozwiniętej nazwy projektu badawczego (Final Experimental Demonstration Object Research).

22 sierpnia Fedor został wysłany przez agencję Roscosmos, przy pomocy rakiety Sojuz-2, na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), gdzie miał przebywać około 10 dni.

Tenże humanoidalny robot objawia pewne cechy, które silnie wskazują na Rosję, jako miejsce gdzie powstał. Przed wyruszeniem w kosmiczną podróż robot wypowiedział znaną frazę pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina, przed wystrzeleniem: „Pojechali!” (“Поехали”).

Ale to jeszcze nie wszystko. Robot Fedor zwrócił uwagę na siebie już dwa lata wcześniej, kiedy okazało się, że potrafi celnie strzelać z dwóch pistoletów naraz. Jak widać wojowniczości i asertywności mu nie braknie, co także jest kojarzone jako rosyjska cecha.

Sprawa tego robota i jego możliwości jest jedną z wielu przykrości, którą muszą ostatnio jakoś znieść, przebywające w Polsce, rusofoby, silnie przekonane, że w Rosji wytwarza się tylko onuce, no i może jeszcze walonki. Teraz będą się budzić w nocy, zlani potem, gdy przyśni im się armia nacierających ruskich robotów strzelających celnie z kałacha oraz nagana jednocześnie.

Stanisław Lewicki

Źródło: konserwatyzm.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 25 wrzesień 2019 09:44