Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Telepatia na polu walki? Już wkrótce będzie można myślą sterować maszynami!
Kategoria: Wojskowość   Piątek, 19 wrzesień 2014 06:39 Autor: admin

Telepatia na polu walki? Już wkrótce będzie można myślą sterować maszynami!

Komunikacja między dwiema osobami za pomocą myśli. Marzenie? A może co raz bliższa nam technologia?

Tym razem coś nowego – nie będzie o najnowszym odkryciu amerykańskich czy japońskich naukowców, lecz wiadomość dotarła z Europy, a dokładnie z Hiszpanii. W czasopiśmie PLOS ONE opublikowali oni raport ze swoich badań, z których wynika, że udało im się stworzyć technologię umożliwiającą ludziom komunikować się za pomocą telepatii przez internet bez jakichkolwiek implantów.

Jeden z uczestników badań znajdował się w Thiruvananthapuram w Indiach i miał na głowie elektroencefalograf (EEG), który odczytywał sygnały elektromagnetyczne z jego mózgu. Poproszono go by skoncentrował się na przenoszeniu obiektu na ekranie, następnie komputer na tej podstawie tworzył kod zerojedynkowy. Wiadomość była następnie wysyłana emailem do trzech osób w Strasburgu. Ostatecznie zakodowana wiadomość była transferowana dzięki komputerowi po raz pierwszy w historii między dwoma mózgami i to bez użycia wszczepionego implantu!

To odkrycie jest z pewnością przełomowe, aczkolwiek nie tylko Hiszpanie pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Swoje programy badawcze mają między innymi Niemcy i Amerykanie, i chociaż z punktu widzenia wojskowości znacznie ważniejsze jest opracowanie sprawnej komunikacji między ludzkim mózgiem a maszyną co może zrewolucjonizować współczesne pole walki, to jednak również zdolność komunikowania między ludźmi może się przydać. W końcu sami żołnierze nie będą musieli korzystać z radia czy znaków, wystarczy sama myśl. Czy to nie wielka zmiana?Źródło: Kod Władzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 19 wrzesień 2014 14:35
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Telepatia na polu walki? Już wkrótce będzie można myślą sterować maszynami!