Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość US Navy rozmieściła pierwsze działo laserowe w Zatoce Perskiej
Kategoria: Wojskowość   Niedziela, 16 listopad 2014 11:39 Autor: admin

US Navy rozmieściła pierwsze działo laserowe w Zatoce Perskiej

US Navy rozmieściła pierwsze działo laserowe w Zatoce Perskiej foto: Wikimedia Commons/CC

Prace nad bronią laserową trwały już od wielu lat a teraz Stany Zjednoczone powiadomiły, że rozmieszczono pierwsze działo laserowe o bojowym zastosowaniu. Broń została umieszczona na okręcie USS Ponce, który znajduje się w Zatoce Perskiej.

O 30-kilowatowej broni laserowej słyszymy już od dłuższego czasu ale dopiero teraz oficjalnie została ona wcielona do armii. Futurystyczna broń potrafi zniszczyć bezzałogowce, lekkie samoloty lub małe łodzie oraz nadlatujące rakiety, które znajdują się w odległości do 1,6 kilometra. Działo laserowe może więc mieć charakter nie tylko ofensywny ale również i defensywny.

System ten, oprócz niszczenia latających maszyn, może również używać wiązki laserowej aby ostrzec wroga. Jednak największą zaletą broni laserowej są koszty jej użycia - podczas gdy jedna rakieta może kosztować nawet jeden milion dolarów, koszt jednego strzału z działa laserowego szacowany jest na cenę tylko jednego dolara.

Zarówno Stany Zjednoczone jak i Izrael są zainteresowane wykorzystaniem systemów laserowych. USA chce umieszczać tego typu broń na pokładzie okrętów, dronów oraz pojazdów naziemnych. Natomiast Izrael chce zbudować nowoczesną tarczę antyrakietową, tzw. "Żelazny Promień". Jedyne o czym jeszcze nie słyszeliśmy, to niewielka, poręczna broń laserowa dla żołnierzy, która mogłaby zastąpić broń palną ale zapewne i to się w przyszłości zmieni.

 

Źródło: freebeacon.com, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 listopad 2014 22:50
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość US Navy rozmieściła pierwsze działo laserowe w Zatoce Perskiej