Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Większość “poległych” żołnierzy to samobójcy
Kategoria: Wojskowość   Niedziela, 30 grudzień 2012 15:54 Napisał

Większość “poległych” żołnierzy to samobójcy

Izraelska gazeta „Haaretz” opublikowała dane, według których w ciągu ostatnich 10 lat ponad 240 żołnierzy izraelskiej armii poniosło śmierć w wyniku samobójstwa. Prezentowane na łamach gazety dokumenty mówią o średnio 24 rejestrowanych samobójstwach żołnierzy rocznie.

Wspomniane dokumenty jako pierwszy opublikował w sieci jeden z blogerów, który kilka godzin po ich udostępnieniu został zatrzymany przez policję. Do niewygodnych dla izraelskiego państwa danych szybko dotarła jednak lokalna prasa, zestawiając liczbę samobójstw z ogólną liczbą poległych w ostatnich latach izraelskich żołnierzy. Z danych jasno wynika, że samobójstwa stanowią zdecydowaną większość wśród wszystkich poniesionych śmierci.

Szczegółowe dane o “poległych” żołnierzach armii izraelskiej przedstawiła gazeta „Maariv”. Wynika z nich, że m.in. w 2003 roku za główną przyczynę zgonów w armii odnotowywano samobójstwo. Dokumenty te z pokorą potwierdziło izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, stwierdzając, że w ostatnich latach liczba żołnierzy popełniających samobójstwo faktycznie znacznie przewyższa tych, którzy zginęli w walce.

Tymczasem, o czym również informują izraelskie gazety, w trakcie pogrzebów wszystkich zmarłych żołnierzy (w tym samobójców) zwykło się wygłaszać płomienne przemówienia wzywające Izraelczyków do twardego przeciwstawiania się wrogim siłom, za które uważa się obywateli Autonomii Palestyńskiej, mających – zdaniem izraelskiej armii – ponosić pełną odpowiedzialność za śmierć każdego z żołnierzy. Syjonistyczna propaganda nie osiąga jednak zbyt wielkich celów w zderzeniu z rzeczywistością.

Źródło: Autonom


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 30 grudzień 2012 16:59
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Większość “poległych” żołnierzy to samobójcy