Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość USA zbudują na Alasce nowy radar obronny, warty ponad miliard dolarów
Kategoria: Wojskowość   Niedziela, 24 maj 2015 13:09 Autor: admin

USA zbudują na Alasce nowy radar obronny, warty ponad miliard dolarów

Amerykański Departament Obrony planuje budowę nowego radaru antybalistycznego dalekiego zasięgu na Alasce. Instalacja ta warta niewiele ponad miliard dolarów będzie funkcjonować w 2020 roku. Wojskowi twierdzą że radar będzie konieczny dla obrony przed ewentualnym atakiem ze strony Korei Północnej czy Iranu.

Pentagon wskazał stację radiową Clear Air Force Station, położoną na Alasce, jako miejsce gdzie najprawdopodobniej powstanie przyszły radar. Trzy znane koncerny zbrojeniowe rywalizują między sobą o to który z nich zbuduje tę instalację - jest to firma Raytheon, Northrop Grumman i Lockheed Martin. Dzięki niej, rozmieszczona w USA tarcza antyrakietowa będzie mogła wcześniej zareagować na ewentualny atak rakietowy.

Nowy radar dalekiego zasięgu, jak wynika z przekazów medialnych, jest ukierunkowany na zagrożenie ze strony Korei Północnej, która podobno jest w posiadaniu ładunków jądrowych oraz rakiet balistycznych, zdolnych do ich przenoszenia. Co więcej, USA najwyraźniej w dalszym ciągu traktują Iran jako zagrożenie albo po prostu nie chcą przyznać, że najbardziej obawiają się Rosji.


Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 24 maj 2015 21:28
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość USA zbudują na Alasce nowy radar obronny, warty ponad miliard dolarów