Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Nowe rosyjskie radary będą mogły zajrzeć do samolotu z odległości 500 km
Kategoria: Wojskowość   Piątek, 01 styczeń 2016 16:00 Autor: admin

Nowe rosyjskie radary będą mogły zajrzeć do samolotu z odległości 500 km

Radiooptyczne fazowane anteny znacznie rozszerzą możliwości współczesnych środków łączności i radarów – ich masa spadnie ponad dwukrotnie, a jakość obrazu zwiększy się o dziesiątki razy. 

„Radiooptyczne fazowane anteny pozwolą nam zobaczyć samolot znajdujący się w odległości 500 km, tak, jabyśmy stali w odległości 50 metrów od niego na lotnisku, zobaczymy jego portret w spektrum wideo. Co więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba, to ta technologia pozwoli nam zajrzeć do środka samolotu, zobaczyć, jacy ludzie i sprzęt się w nim znajdują, ponieważ sygnał może pokonać dowolne przeszkody, nawet metrowej grubości ściany z ołowiu” – powiedział Michiejew dziennikarzom.  

Dodał on, że radiooptyczne fazowane anteny mogą robić „zdjęcie rentgenowskie” samolotów dzięki wykorzystaniu szerokiego pasma częstotliwości, przenikających różnego rodzaju głębokości wewnątrz obiektu. 

Największy rosyjski holding w branży redioelektronicznej – koncern „Technologie Radioelektroniczne” (KRET) - został stworzony w 2009 roku. Główne obszary jego działalności to opracowanie oraz produkcja systemów i kompleksów pokładowego sprzętu radioelektronicznego dla lotnictwa wojskowego i cywilnego, stacji radarowych bazowania powietrznego oraz państwowych środków rozpoznania i kompleksów walki radioelektronicznej.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 01 styczeń 2016 17:26
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Nowe rosyjskie radary będą mogły zajrzeć do samolotu z odległości 500 km