Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Najnowsza autonomiczna łódź podwodna może pracować na morzu miesiącami
Kategoria: Wojskowość   Poniedziałek, 14 marzec 2016 11:20 Autor: admin

Najnowsza autonomiczna łódź podwodna może pracować na morzu miesiącami

Korporacja Boeing, znana z produkcji wielkich samolotów, przedstawiła swoją najnowszą bezzałogową łodź podwodną Echo Voyager. Jest to kolejny krok w kierunku pełnej autonomizacji podwodnych maszyn wojskowych.

Bezzałogowy pojazd podwodny (UUV) o długości ponad 15 metrów może pracować samodzielnie miesiącami dzięki hybrydowemu systemowi zasilania wielokrotnego ładowania. Aparat będzie gromadził dane o charakterze naukowym lub wojskowym. Najpierw jednak mają odbyć się testy, które zaplanowano na okres letni.

Echo Voyager jest maszyną autonomiczną, można ją uruchomić i odzyskać bez udziału statków pomocniczych, które zazwyczaj pomagają pojazdom typu UUV. Pozwala to dodatkowo ograniczyć koszty. Bezzałogowiec może automatycznie wynurzać się i przygotowywać do użytku składaną antenę aby przekazywać informacje użytkownikom.

"Echo Voyager może gromadzić dane na morzu, wynurzać się na powierzchnię i dostarczać informacje do użytkowników w środowisku w czasie niemal rzeczywistym. Obecne pojazdy UUV wymagają statku i załogi do codziennej działalności. Echo Voyager eliminuje tę potrzebę i związane z nią koszty" - powiedział Lance Towers, dyrektor Sea & Land, Boeing Phantom Works.

Najnowszy bezzałogowy okręt dołączy do pozostałych tego typu konstrukcji - Echo Seeker oraz Echo Ranger, których długość wynosi odpowiednio (w przybliżeniu) 10 i 5 metrów.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl, zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 marzec 2016 15:55
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Najnowsza autonomiczna łódź podwodna może pracować na morzu miesiącami