Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość NI opowiedział o nowej amerykańskiej rakiecie, która „powstrzyma” Rosję w Europie
Kategoria: Wojskowość   Poniedziałek, 30 maj 2016 08:21 Autor: admin

NI opowiedział o nowej amerykańskiej rakiecie, która „powstrzyma” Rosję w Europie

NI opowiedział o nowej amerykańskiej rakiecie, która „powstrzyma” Rosję w Europie foto: Wikimedia Commons/CC

Nową rakietę pod nazwą SM-3IIA Pentagon planuje rozmieścić na stacji tarczy antyrakietowej, która powinna zostać uruchomiona w 2018 roku w Polsce. W grudniu zeszłego roku Raytheon otrzymała 543 miliony dolarów według umowy na opracowanie tych rakiet. 

Rakiety przechwytujące SM-3IIA przeznaczone są do niszczenia rakiet balistycznych i głowic bojowych na wysokości ponadatmosferycznej. Konstruowane są na bazie modyfikacji SM-3IB, pierwsze testy odbyły się w 2012 roku. Według słów przedstawicieli Raytheon, w nowej wersji przeciwrakiety będą zwiększone rozmiary przechwytnika kinetycznego oraz będą nowe czujniki dysponujące podwyższoną możliwością wykrycia fałszywych celów. 

Kompania planuje przeprowadzenie w drugiej połowie bieżącego roku próbnego startu rakiety SM-3IIA z wypuszczeniem celu szkoleniowego – rakiety balistycznej średniego zasięgu. Na koncie rakiety są dwa pomyślne starty próbne, których celem jest otrzymanie telemetrii z pokładu. 

Pentagon rozpatruje rozmieszczenie rakiety SM-3IIA w Polsce jako kluczowej części europejskiej tarczy antyrakietowej, tzw. programu Aegis Ashore i programu „adaptacyjnego podejścia”, który administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy realizuje wobec „zagrożenia” ze strony Iranu. 

Będąc zintegrowanymi w system bojowy Aegis, rakiety SM-3 mogą otrzymywać od niej dane o celu, dodaje The National Interest. Celem rozmieszczenia jest ochrona Europy przed zagrożeniem rakietowym, jakie dla Pentagonu stanowią Rosja, Iran i niektóre państwa Bliskiego Wschodu.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 maj 2016 12:03
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość NI opowiedział o nowej amerykańskiej rakiecie, która „powstrzyma” Rosję w Europie