Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosja przetestowała skutecznie własny pocisk hipersoniczny
Kategoria: Wojskowość   Czwartek, 27 październik 2016 16:29 Autor: admin

Rosja przetestowała skutecznie własny pocisk hipersoniczny

Jak poinformowały źródła rosyjskie, dokonano tam skutecznego testu dwustopniowej rakiety RS-18. Rakieta została wystrzelona z południowo-zachodniej Rosji i uderzyła zgonie z planem na Kamczatce.

Poinformowano, że rakieta została wystrzelona z poligonu w okolicy miasta Jasny w regionie Orenburga, a głowica bojowa uderzyła zgodnie z planem na poligonie Kura na Kamczatce. Tyle można się było przynajmniej dowiedzieć z oficjalnych raportów. Ciekawe jest jednak to co testowano tym razem, a był to hipersoniczny pocisk zwany "obiektem 4202", który został umieszczony na szczycie rakiety.

Jest to rosyjska konstrukcja pocisku umożliwiającego lot na dużych pułapach z wielkimi prędkościami. Na dodatek taki pocisk jest w stanie zmieniać swój lot, co skutecznie uniemożliwia systemom przeciwrakietowym wyliczenie jego trajektorii. W związku z tym staje się bardzo trudny do zniszczenia, bo uzyskuje się duży zasięg i krótsze okno do reagowania na atak.

Swoją drogą niewiele osób zauważyło, że pani Hillary Clinton wygadała w trakcie debaty prezydenckiej, że ten czas to obecnie 4 minuty. Niektórzy analitycy zwracali uwagę, że to obnażyło całą amerykańską strategię. Oznacza to też, że ewentualna amerykańska pani prezydent aż rwie się do wojny i się do niej przygotowuje. Tak jak i Rosjanie.

Tajemniczy obiekt 4202 to zapewne broń przyszłości. Wojskowi zakładają, że będzie wyposażony w takie same głowice jak RS-28 Sarmat, zwany też Satan 2. Ten stutonowy pocisk na szczycie którego znajdują się głowice o łącznej sile rażenia 40 megaton, są w stanie zniszczyć cały kraj wielkości Francji. Gdyby udało się zamontować je na pocisku hipersonicznym byłaby to straszna broń, aż 2000 razy silniejsza niż bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki.

Prace nad napędami hipersonicznymi są zaawansowane na całym świecie. Podobne konstrukcje usiłują budować Amerykanie, ale ich testy nie kończyły się sukcesem. Budowę takiego pocisku planują tez Chińczycy. Jednak chyba właśnie Rosjanie osiągają w tej dziedzinie największy postęp. To zresztą nie dziwi, bo technologię rakietową zdołali doprowadzić do imponującej perfekcji.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(26 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 październik 2016 17:13
alexjones.pl Technologia i nauka Wojskowość Rosja przetestowała skutecznie własny pocisk hipersoniczny