Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka NASA pomoże stworzyć Uberowi latającą taksówkę
Kategoria: Technologia i nauka   Piątek, 10 listopad 2017 17:13 Autor: Andreas

NASA pomoże stworzyć Uberowi latającą taksówkę

A flying car [latający samohód] A flying car [latający samohód] Matt Brown/Flickr/CC BY 2.0

Uber pracuje nad ambitnym projektem stworzenia latającej taksówki. Operacja będzie realizowana w kooperacji z agencja kosmiczną NASA. Fakt, że Uber planuje stworzenie pojazdu lotniczego do transportowania ludzi jest znany nie od dziś. Zakłada się, że będzie to maszyna z możliwością pionowego startu i lądowania, co jest istotne w warunkach ograniczonej przestrzeni w obszarach metropolitalnych. Ze względu na wykorzystanie energii odnawialnej  wyeliminowany zostanie problem emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Firmy Embraer i Bell Helicopter uczestniczą w rozwoju latającego pojazdu elektrycznego. Testy urządzenia powinny rozpocząć się około 2020 roku. Jak informuje Reuters, Uber przyciągnął do projektu specjalistów NASA. Pomogą oni w opracowaniu specjalistycznego oprogramowania do kontrolowania ruchu latających taksówek i mapowania optymalnych tras.

Należy zauważyć, że umowa Ubera i NASA będzie pierwszą oficjalną umową związaną z organizacją lotów na niskich wysokościach, a nie w przestrzeni kosmicznej. Oczekuje się, że taksówki lotnicze będą miały cztery miejsca siedzące i osiągną prędkość nawet do 320 km / h. Uber spodziewa się, że w dłuższej perspektywie loty w takich samochodach będą kosztować mniej więcej tyle samo, co dzisiejsze przejażdżki na zwykłej taksówce.

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 10 listopad 2017 18:47
alexjones.pl Technologia i nauka NASA pomoże stworzyć Uberowi latającą taksówkę