Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Szok! Australijczyk stworzył kapsułę do popełniania samobójstw
Kategoria: Technologia i nauka   Piątek, 24 listopad 2017 08:44 Autor: Andreas

Szok! Australijczyk stworzył kapsułę do popełniania samobójstw

Sarco - kapsuła drukowana w 3D Sarco - kapsuła drukowana w 3D Źródło: faithwire.com

Kontrowersyjny australijski aktywista, Philip Nitschke, który jest znany ze swojego absolutnego poparcia względem prawa do eutanazji, przedstawił ostatnio światu wyjątkowo dyskusyjny projekt. Jest to kapsuła wielokrotnego użytku, która ma służyć do popełniania samobójstwa.

Kapsuła nazwana „Sarco” jest owocem współpracy Nitschke razem z holenderskim inżynierem. Będzie mogła być drukowana w technologii 3D i składana w dowolnym miejscu. Urządzenie ma umożliwić każdemu, kto jest w posiadaniu klucza dostępu, zakończenie swojego życia poprzez banalne naciśnięcie przycisku.

Australijczyk objaśnia, że dostęp do kapsuły mogą mieć ludzie, którzy wypełnili specjalny kwestionariusz w Internecie. „Chętni” dostają wówczas czterocyfrowy kod dostępu. Osoba, która leży w kapsule i zdecydowała się na naciśnięcie przycisku, zostaje uśmiercona przez ciekły azot, który szybko pozbawia przestrzeń wystarczającej ilości tlenu. Śmierć w ten sposób następuje po kilku minutach.

Jakby tego było mało, kapsuła może zostać odłączona od reszty sprzętu i zostać od razu zastosowana jako trumna. Nitschke planuje umieścić swój projekt w Internecie, tak aby każdy mógł go sobie zbudować. Mężczyzna uważa, że dzięki jego pomysłowi, każdy będzie mógł zakończyć swoje życie w spokojny i niezawodny sposób.

 
Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 24 listopad 2017 09:25
alexjones.pl Technologia i nauka Szok! Australijczyk stworzył kapsułę do popełniania samobójstw