Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Apple spowalniał działanie swych starych telefonów
Kategoria: Technologia i nauka   Niedziela, 24 grudzień 2017 07:28 Autor: Andreas

Apple spowalniał działanie swych starych telefonów

Apple spowalniał działanie swych starych telefonów alex Roosso/Flickr/Public Domain

Technologiczny gigant, firma Apple miała celowo spowalniać działanie swoich starszych telefonów wprowadzając do nich nowe aktualizacje. Firma broni się twierdząc, że aktualizacje dotyczyły zupełnie czego innego.

Jeden z największych na świecie producentów smartfonów, firma Apple przyznała, że celowo spowalniała działanie swoich starych telefonów za pomocą nowych aktualizacji. Niedawno udostępniona przez firmę aktualizacja wywołała falę krytyki ze strony klientów firmy, którzy twierdzili, że spowalnianie telefonów to umyślne działanie firmy mające na celu zmusić ich to kupienia nowej wersji flagowego urządzenia Apple.

Firma tłumaczyła spowalnianie starych telefonów tym, że aktualizacja była wypuszczana w zupełnie innym celu. Chodziło o wydajność baterii, która z czasem spada, a to może powodować nagłe wyłączanie się urządzenia. Aby tego uniknąć koncern opracował aktualizację, która miała temu zapobiec, ale jednocześnie faktycznie spowalniała stare telefony.

Eksperci wskazują jednak, że aktualizacja poprawiająca zrównoważenie zapotrzebowania na energie nie wyklucza się ze spowolnieniem wydajności sprzętu. Większość specjalistów twierdzi, że spadek wydajności przy tego rodzaju poprawkach jest konieczny.

Mimo niegasnącej fali krytyki koncert zapowiedział, że nie zamierza się wycofać ze stosowania tego rozwiązania w przyszłości. W mediach społecznościowych aż huczy od krytyki firmy i zapowiedzi tysięcy klientów o ich przejściu na produkty konkurencyjnych firm. Czyżby mogło to zaszkodzić pozycji Apple’a?

Trudno przewidzieć, ale z pewnością niezadowoleni klienci nie będą skorzy w przyszłości do kupowania sprzętu, który za kilka lat spowolni z powodu wprowadzonej przez jego producenta aktualizacji. Dotychczasowi klienci Apple’a mogą masowo przechodzić na urządzenia największego rywala Apple’a – Samsunga.

Jednak i ta firma ma za sobą spore kłopoty z wadliwymi urządzeniami i masą niezadowolonych klientów. Nie tak dawno flagowy telefon Samsunga – Galaxy Note 7 zaczął wybuchać z powodu wad konstrukcyjnych w baterii. Z całego świata napływały wiadomości i doniesienia o kolejnych osobach poszkodowanych i poparzonych przez wybuch baterii w tym telefonie. Ostatecznie firma wymieniła wszystkim klientom wadliwe telefony, a produkt został wycofany z rynku zaledwie 2 tygodnie po premierze.


Źródło: PolishExpress.co.ukŹródło: Wiadomości z kraju – Wolne Media


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 23 grudzień 2017 19:07
alexjones.pl Technologia i nauka Apple spowalniał działanie swych starych telefonów