Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Lata, jeździ, pływa: W Rosji stworzono uniwersalny środek transportowy
Kategoria: Technologia i nauka   Czwartek, 07 czerwiec 2018 08:15 Autor: Andreas

Lata, jeździ, pływa: W Rosji stworzono uniwersalny środek transportowy

Lata, jeździ, pływa: W Rosji stworzono uniwersalny środek transportowy Sputnik / www.begak.ru/ www.trackmedia.ru

W Rosji został stworzony uniwersalny środek transportowy latający, jeżdżący i pływający.

O aparacie zwanym Biegalot HYPE opowiedział w wywiadzie dla Sputnika jego główny konstruktor Aleksander Biegak. 

Według wynalazcy jego maszyna zaprojektowana i zbudowana na zakład za miesiąc na razie nie ma odpowiedników na świecie.

Wcześniej konstruktor już budował unikalne aparaty, które między innymi były wystawiane na salonach lotniczo-kosmicznych MAKS i Armia. 

„W serwisach społecznościowych w sporze ze znanym blogerem oznajmiłem, że zbuduję za miesiąc transport niemający odpowiedników na świecie — jeżdżący, pływający i do tego latający i zademonstruję go podczas testowej wyprawy z południa Rosji do Moskwy. Budowa zakończyła się, rozpoczynają się próby" — powiedział Biegak. 

Według słów konstruktora praca nad aparatem była maksymalnie otwarta, na Facebooku i Instagramie są codziennie publikowane reportaże. 

Oto jego najważniejsze charakterystyki: zasięg ruchu na napędzie elektrycznym przy naładowanym akumulatorze to 300 km, maksymalny zasięg lotu w spokojnych warunkach atmosferycznych to 450 km z prędkością do 70 km/h. Naziemna prędkość na napędzie elektrycznym wynosi do 120 km/h, na wodzie — 30 km/h. Odległość startu i lądowania nie przekracza 50 m, do lotu jest wykorzystywane czterołopatowe śmigło — powiedział konstruktor lotniczy. 

Podkreślił, że do przemieszczania się po mieście w Biegalocie HYPE zamontowano silnik elektryczny o mocy 35 kW a do ruchu po wodzie i bagnach jest stosowany silnik o spalaniu wewnętrznym o mocy 42 kW. Waga samego aparatu wynosi zaledwie 114 kg, maksymalna waga z obciążeniem to 320 kg. 

„Ten aparat może znaleźć zastosowanie w Ministerstwie Obrony, w siłach specjalnego przeznaczenia. Także będzie potrzebny MSN w pracach ratunkowych, monitoringu miejscowości oraz przyda się do sportu i aktywnego wypoczynku" — podsumował konstruktor. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 07 czerwiec 2018 09:34
alexjones.pl Technologia i nauka Lata, jeździ, pływa: W Rosji stworzono uniwersalny środek transportowy