Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Woda – substancja rozumna
Kategoria: Technologia i nauka   Piątek, 12 październik 2018 10:08 Autor: Andreas

Woda – substancja rozumna

Woda – substancja rozumna www.proza.ru/Woda to wielka tajemnica/You Tube

О tym, że woda może być w trzech stanach – stałym, ciekłym i gazowym – ludzkość zawsze wiedziała. Ale dopiero niedawno odkryto jeszcze jedną rzecz – właściwości informacyjne wody. Uczeni z całego świata prawie jednocześnie wysunęli zadziwiającą hipotezę: woda jest pewną substancją myślącą. Jest ona w stanie odbierać, kopiować, przechowywać i przekazywać informację – nawet tak subtelną jak ludzka myśl, słowo i emocja. Fantastyczną ta idea wydawała się tylko na pierwszy rzut oka. 

Żywa woda

Jednym z powodów, które skłoniły mnie do badań pamięci wody, był dziwny przypadek – mówi dr Masaru Emoto. – Jeszcze w 1956 roku w pewnym zamkniętym laboratorium, zajmującym się opracowywaniem środków masowego niszczenia w Azji Południowo-Wschodniej, rozpoczęto prace nad stworzeniem najsilniejszej broni bakteriologicznej nowej generacji. Właściwości, w które te bronie miały być wyposażone, eksperci omawiali na jednym wielogodzinnym tajnym posiedzeniu. Ale nagle zostało ono przerwane. Wszyscy uczestnicy zostali zabrani do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia pokarmowego. Śledztwo natychmiast utknęło, ponieważ oprócz wody, znajdującej się w karafkach na stołach, naukowcy nic nie spożywali. Sprawdzono wodę – żadnych szkodliwych zanieczyszczeń. W raporcie tak i odnotowano: przyczyną zatrucia była zwykła woda. Nie mam wątpliwości, że tak i było. Ale z jednym zastrzeżeniem: woda w jakiś sposób wchłonęła „trującą” informację – od słów ludzi. Jej cząsteczki ułożyły się tak, że strukturalnie stworzyły truciznę. To tak, jakby woda się zbuntowała przeciwko monstrualnym eksperymentom. 

Czy woda to komputer?

– Utrwalając informację, woda jest w stanie nabyć nowe właściwości – kontynuuje badacz Emoto. – Przy tym jej skład chemiczny pozostaje taki sam. Przecież struktura wody jest taka, jak jej zorganizowane cząsteczki. Za pomocą zwykłego mikroskopu możemy zobaczyć, jak łączą się one w grupy – klastry. Właśnie one stają się swego rodzaju komórkami pamięci, w których  woda, jak na taśmę magnetofonową, zapisuje wszystkie informacje. Jest nawet możliwe, że  ten dziwny płyn jest unikalnym komputerem z nieograniczoną pamięcią.

Takie rozmyte brzydkie kryształy, podobne do gardzieli wulkanów, uzyskuje się przez zamrożenie wody, która stała obok komputera przez kilka godzin.

W swoim laboratorium dr Emoto bada zmiany wody po różnych działaniach – od emisji z telefonu komórkowego i telewizora do słów miłości i muzyki hard rocka. Naukowiec umieszcza kropelki wody w specjalne probówki i zamraża je w lodówce. Następnie ogląda uformowane płatki śniegu w mikroskopie z przymocowanym do niego aparatem fotograficznym. Przez kilka lat doktor Emoto wykonał ponad 10 000 unikalnych zdjęć. Oto co on zobaczył.

Gniew niszczy

Dr Emoto przeprowadził ciekawy eksperyment: umieścił w trzech szklanych słoikach ryż, zalewając go wodą i każdego dnia przez miesiąc mówił „dziękuję” do jednego słoika, „ty głupku” – do drugiego, a na trzeci nie zwracał uwagi.

Po miesiącu ryż, któremu w słoiku wyrażano wdzięczność, zaczął fermentować, wydzielając silny przyjemny zapach, ryż w drugim słoiku poczerniał, a ten w trzecim, na którego nie zwracano uwagi, zaczął gnić. Dr Emoto uważa, że ten eksperyment daje bardzo ważną lekcję, pokazującą, jak ważne jest dbanie o innych ludzi w naszym otoczeniu, udzielanie im uwagi, rozmawianie z nimi. Obojętność, nienawiść, gniew i nawet irytacja działa niszcząco nie tylko na drugą osobę, ale ma także związek zwrotny.

Nadzieja

Woda, której w ciągu miesiąca przekazywano słowo „dziękuję”, stworzyła piękne sześciokątne kryształy. A ciecz, którą besztano i nazywano „głupcem”, zamieniła się w stertę brzydkich odłamków lodu.

Dziękuję

Jesteś mi wstrętny

– Ten, kto jest zły i przeklina, zanieczyszcza przede wszystkim własny organizm, który w 80% składa się z wody i „programuje” siebie na choroby – uważa austriacki badacz Allois Grubber.

Moc modlitwy

Według obserwacji dra Emoto, wodzie szczególnie „podobają się” modlitwy i nie ma znaczenia, jakiej religii jest osoba i w jakim języku się modli.

Poprosił swojego kolegę, profesora Uniwersytetu Technicznego Sankt Petersburga Konstantina Korotkowa o przeprowadzenie prostego eksperymentu w wigilię Święta Chrztu Pańskiego. 19 stycznia wierzący idą do świątyń, aby po służbie nabrać wody chrzcielnej, wierząc, że ma ona niezwykłe właściwości.

A PROPOS

Cudowna historia

Według kronik, w 1472 roku opat Carl Gastinstings został po fałszywej denuncjacji schwytany i przesłuchany w sprawie o sprowadzenie choroby na pewną szanowaną kobietę. Więziony opat otrzymywał w ciemnicy każdego dnia tylko kawałek suchego chleba i kubek zgniłej cuchnącej wody. Po 40 dniach strażnik więzienny zauważył, że przez ten czas mnich Karl nie tylko nie rozchorował się, ale wydawało się, że pozyskał zdrowie i siły, co tylko przekonało inkwizytorów w związku opata z nieczystymi siłami. Później, podczas surowych tortur, Carl Gastinstings wyznał, że nad zepsutą woda, którą mu przynoszono, odmawiał modlitwy, dziękując Bogu za zesłane na niego cierpienia. Następnie po tych modlitwach woda stawała się świeża i przejrzysta.

18 stycznia, w przeddzień Święta Chrztu, naukowcy napełnili zwykłą wodą z kranu dwie kolby. Jedną z nich wcześnie rano umieszczono w świątyni obok pojemnika, nad którym miała być wykonywana ceremonia poświęcenia. A drugą kolbę pozostawiono w laboratorium – dla porównania. Natychmiast po Służbie (Mszy św.) zawartość obu pojemników została dokładnie zbadana. Rezultat był szokujący: kryształy pozostawionej w laboratorium wody wyglądały jak chaotyczna, rozmyta plama, podczas gdy struktura wody, która była w świątyni, miała prawidłowy symetryczny kształt gwiazdy.

Woda chrzcielna – pobrana w wigilię Święta Chrztu Pańskiego

Masaru Emoto uważa, że struktura wody zmienia się dlatego, ponieważ elektrony na orbitach atomowych zaczynają inaczej oscylować.

– Wszystko wokoło przeniknięte jest wibracjami – wyjaśnia Emoto, – myśli, promieniowania, nawet zapisane słowa i rysunki. Coś, co jest korzystne i piękne „wibruje” harmonijnie, a wszystkiemu, co jest  szkodliwe i negatywne, towarzyszą brzydkie, niespójne wibracje. Woda „słyszy” wszystko – i w wyniku tego komuś szkodzi, a kogoś ratuje.

Płyn, na którego oddziaływano z furią ciężkiego roku, zamarzał w postaci strasznych postrzępionych odłamków.

Płatki śniegu Beethovena

Między głośnikami w centrum muzycznym umieszczono kolbę z wodą i dawano jej „posłuchać” symfonii Beethovena, Mozarta i etiudy Chopina. W rezultacie utworzyły się piękne, o regularnej konfiguracje kryształy z wyraźnymi „promieniami”. Natomiast woda, którą ogłuszano ciężkim rokiem, zamarzała w formie okropnych, porozrywanych odłamków.

W innych eksperymentach na kartkach pisano słowa „dziękuję” i „jesteś głupia” po japońsku, koreańsku, francusku i angielsku. Owinięto nimi szklane pojemniki tak, aby litery były zwrócone w stronę wody. Wydawało się niemożliwe, aby woda przeczytała to, co zostało napisane i zareagowała. Ale to się stało. Woda, której pokazywano miłe słowa, uformowała piękne sześciokątne kryształy. A woda, którą besztano, zamieniała się w stertę potwornych odłamków lodu.

Kryształki lodu po oddziaływaniu na wodę fal elektromagnetycznych telefonu komórkowego stawały się podobne do kraterów meteorytów.

Kolejne doświadczenie. Butelkę z wodą destylowaną przywiązano sznurkiem do telefonu komórkowego, wybierano numer i na jedną minutę aktywowano (naciskano) przycisk łączenia. Proces powtórzono dziesięć razy. W rezultacie kryształy lodu po oddziaływaniu na wodę fal elektromagnetycznych stawały się podobne do kraterów księżycowych, powstałych z bombardowania meteorytów. Ale przecież wewnątrz nas jest pełno wody. Można sobie wyobrazić, jaka katastrofa zachodzi w naszym organizmie, kiedy przykładamy słuchawkę do ucha?

W innym doświadczeniu probówkę z wodą pozostawiono na cztery godziny przed telewizorem. Otrzymano rozmyty i jakby zmęczony kryształ. Tak samo „zbadano” komputer – w wodzie pojawiły się brzydkie formacje lodowe okrągłego kształtu, podobne do gardzieli wulkanów.

Komunikacja za pośrednictwem cząsteczek

W wielu laboratoriach na świecie przeprowadzano następujące doświadczenie: porcję wody dzielono na dwie części. Na pierwszą probówkę oddziaływano różnymi polami fizycznymi, które zmieniały strukturę i właściwości znajdującej się w niej wody. A po jakimś czasie odkryto, że woda w drugiej probówce, która nie była poddawana oddziaływaniu i znajdowała się daleko, nabywała taką samą strukturę jak woda w pierwszej próbówce. Profesor Uniwersytetu Pensylwanii Rustum Roy tak skomentował ten fakt:

Płyn ma niesamowitą pamięć fotograficzną, którą może przekazywać za pomocą pewnych bardzo subtelnych energii na dziesiątki tysięcy kilometrów.

Czy to oznacza, że między ludźmi, którzy są w rzeczywistości wodnymi strukturami, istnieje kontakt zdalny, na odległość? Aby to sprawdzić tę hipotezę, w 2005 roku profesor, kierownik Centrum Medycyny Zachowawczej Centralnego Biura Projektów Ministerstwa Kolei Wiaczesław Zwonnikow i jego współpracownicy przeprowadzili następujący eksperyment. Dwie osoby znajdowały się w odległości 15 000 kilometrów od siebie: jedna w Moskwie, druga w Santa Helena (Wenezuela). Wskazania czujników, przymocowanych do ciał badanych, zostały zarejestrowane przez komputer. Kiedy jedną z tych osób poproszono, aby na specjalnej platformie odchylała sie w tym czy innym kierunku, a druga osoba powinna była odgadnąć jej ruchy, to na przyrządach nagle pojawiły się zmiany: okazało się, że u dwóch, oddzielonych przez ogromną odległość ludzi, została  zsynchronizowana praca mózgu, oddychanie i puls.

„Wygląda na to – mówi Zwonnikow – że w tym procesie naprawdę bierze udział płyn ustrojowy organizmu. I że woda wewnątrz nas spełnia funkcję urządzenia nadawczo – odbiorczego.

 

Autor: Anatolij Rewutskij

Źródło: сле воздействия на нее электромагнитных волн мобильника стали похожи

Вода – разумная субстанция

http://www.proza.ru/2014/02/26/632

Tłumaczył Andrzej Leszczyński


Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 12 październik 2018 13:20
alexjones.pl Technologia i nauka Woda – substancja rozumna