Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?
Kategoria: Technologia i nauka   Czwartek, 25 październik 2018 10:03 Napisał

Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?

Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca? Junta de Andalucía/Flickr/CC BY-SA 2.0

Elon Musk zapowiedział na Twitterze, że pierwszy tunel Hyperloop, superszybkiego systemu transportu, zostanie otwarty 10 grudnia w Los Angeles. Otwarcie ma odbyć się w nocy, a następnego dnia chętni będą mogli spróbować bezpłatnej przejażdżki. W innym wpisie Musk stwierdził, że w testowym tunelu można rozwinąć prędkość do 250 km/h.

Zwolennicy nowatorskiej technologii mówią, że dzięki niej podróż pomiędzy Los Angeles a San Francisco może trwać 30 minut. Obecnie trwa on 5–6 godzin.

Hyperloop to rodzaj pociągu, który porusza się na poduszce magnetycznej w specjalnym tunelu, w którym zmniejszono ilość powietrza. Dzięki temu teoretycznie pojazd może podróżować szybciej od prędkości dźwięku. W najbliższym czasie nie osiągniemy jednak takich prędkości.

W maju podczas prezentacji technologii Musk mówił, że dzięki niej podróż między centrum LA a lotniskiem potrwa 10 minut. Długoterminowym celem jest osiągnięci prędkości ponad 480 km/h.

Hyperloop to jedno z flagowych przedsięwzięć Muska. Dwa pozostałe to SpaceX i Tesla Motors.

Musk nie jest jedynym przedsiębiorcą, który inwestuje w tę technologię. Richard Branson, który również rozwija technologie kosmiczne, zainwestował w prowadzącą testy w Newadzie firmę Virgin Hyperloop One oraz w centrum badawcze w Hiszpanii.

Z kolei kanadyjska firma Transpod pracuje nad rozpoczęciem testów Hyperloop we Francji.

Autor: Mariusz Błoński

Źródło: PhysOrg


Źródło: <a href="https://kopalniawiedzy.pl/Hyperloop-Elon-Musk-Los-Angeles-transport,29001" target="_blank" rel="nofollow">Kopalnia Wiedzy</a></p>


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)alexjones.pl Technologia i nauka Pierwsza linia Hyperloop ruszy za 1,5 miesiąca?