Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Kwantowy świat pulsującej materii
Kategoria: Technologia i nauka   Czwartek, 27 grudzień 2018 08:04 Autor: Andreas

Kwantowy świat pulsującej materii

Kwantowy świat pulsującej materii Ars Electronica/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0 (2)

Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki udowodnili, że świat fizyczny jest jednym oceanem energii, który powstaje i znika w milisekundzie ciągle pulsując. Nie ma w nim nic ciągłego i stałego. To świat fizyki kwantowej.

Udowodniono, że tylko myśl pozwala nam gromadzić i trzymać razem te „obiekty”, które widzimy w ciągle zmieniającym się polu energii. Dlaczego więc widzimy człowieka, a nie migającą wiązkę energii?

Wyobraźmy sobie taśmę filmową.

Film to zestaw kadrów o częstotliwości około 24 klatek na sekundę. Kadry są podzielone pewnym odstępem czasu. Jednak ze względu na szybkość, z jaką jeden kadr następuje po drugim, powstaje iluzja powodująca, że widzimy ciągły i ruchomy obraz.

Teraz pomyślmy o telewizji.

Rurka katodowa telewizora jest po prostu tubą z wiązką elektronów, które napotykając ekran w określony sposób tworzą iluzję formy i ruchu.

Takie właśnie są wszystkie obiekty. Mamy 5 zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch i smak). Każdy z nich ma określony zakres (np. pies słyszy dźwięk w innym zakresie, niż my; wąż widzi światło w innym zakresie, niż my, i tak dalej).

Innymi słowy, twój zestaw odczuć postrzega otaczające morze energii z pewnego ograniczonego punktu widzenia i na tej podstawie buduje obraz. Nie jest to kompletny i dokładny obraz. Jest to tylko interpretacja. Wszystkie nasze interpretacje opierają się wyłącznie na „wewnętrznej mapie” rzeczywistości, która została w nas uformowana, ale nie bazuje na obiektywnej prawdzie. Nasza „mapa” jest wynikiem doświadczeń gromadzonych przez całe życie. Nasze myśli są związane z tą niewidzialną energią i determinują to co ta energia tworzy. Myśli dosłownie sortują wszechświat cząstka po cząstce, aby stworzyć fizyczne życie.

Rozejrzyjmy się wokół. Wszystko, co widzimy w naszym świecie fizycznym, zaczęło się od idei – idei, która rozwijała się w miarę jak się nią dzieliliśmy i wyrażaliśmy, dopóki nie urosła wystarczająco, by stać się przechodząc przez kilka etapów obiektem fizycznym.

Dosłownie stajemy się tym, o czym najwięcej myślimy. Twoje życie staje się tym, w co najbardziej wierzysz. Świat – to w dosłownym znaczeniu tego słowa twoje lustro, które pozwala doświadczyć cię w świecie fizycznym, jest to tym co uważasz za prawdę dla siebie, dopóki nie zmienisz punktu widzenia.

Fizyka kwantowa pokazuje nam, że świat wokół nas nie jest czymś sztywnym i niezmiennym, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie, jest to coś nieustannie zmieniającego się, zbudowanego na naszych indywidualnych i zbiorowych myślach.

To, co uważamy za prawdziwe, jest w rzeczywistości iluzją, prawie sztuczką cyrkową.

Na szczęście zaczęliśmy ujawniać tę iluzję, i co najważniejsze, szukać okazji do jej zmiany.

Z czego składa się nasze ciało? Ciało ludzkie składa się z dziewięciu systemów: krążenia krwi, trawienia, układu hormonalnego, układu mięśniowego, nerwowego, rozrodczego, oddechowego, szkieletowego i układu moczowego.

A z czego się one składają?

Z tkanek i narządów.

Z czego składają się tkanki i narządy?

Z komórek.

Z czego składają się komórki?

Z cząsteczek.

Z czego składają się cząsteczki?

Z atomów.

Z czego składają się atomy?

Z cząstek subatomowych.

Z czego składają się subatomowe cząstki?

Z energii!

Ty i ja – to czysta energia-światło w jej najbardziej pięknym i rozumnym wcieleniu. Energia pod powierzchnią ciągle się zmienia, ale jest pod kontrolą naszego potężnego intelektu. My – to jedna wielka gwiaździstą i potężne Istota Ludzka.

Gdybyśmy mogli zobaczyć siebie pod mocnym mikroskopem elektronowym i przeprowadzić eksperymenty na sobie, przekonalibyśmy się, że składamy się z wielu ciągle zmieniających się energii w postaci elektronów, neutronów, fotonów i tak dalej.

Podobnie wszystko, co nas otacza. Fizyka kwantowa mówi nam, że to właśnie akt obserwacji obiektu sprawia, że jest taki jakim go widzimy. Obiekt nie istnieje niezależnie od obserwatora! Tak więc, to jak widzimy nasze spostrzeżenia, naszą uwagę na coś i intencja, dosłownie tworzą ten obiekt.

To jest udowodnione naukowo. Twój świat składa się z ducha, umysłu i ciała. Każdy z tych trzech elementów, duch, umysł i ciało, wykonuje funkcję, która jest unikalna dla niego i nie jest dostępna dla innych. To, co widzą twoje oczy i czuje twoje ciało – to świat fizyczny, który będziemy nazywać Ciałem. Ciało to efekt stworzony z przyczyny.

Tą przyczyną jest Myśl. Ciało nie może tworzyć. Ono może tylko czuć i być odczuwane … w tym jest jego unikalna funkcja. Myśl nie może odczuwać … może tylko wymyślać, tworzyć i wyjaśniać. Potrzebuje świat względności (świat fizyczny, Ciało), aby odczuwać samą siebie.

Duch jest Wszystkim co Istnieje, jest tym co daje Życie, Myśli i Ciało. Ciało nie ma mocy tworzenia, choć daje taką iluzję. Ta iluzja jest przyczyną wielu rozczarowań. Ciało – to po prostu rezultat, i nie ma mocy aby stać się przyczyną lub tworzyć coś.

Kluczem w całej tej informacji jest okazja do nauczenia się spostrzegania Świata inaczej, tak aby móc wcielać wszystko to, co jest naszym prawdziwym pragnieniem.

Za: https://www.kramola.info/
Za: http://earth-chronicles.ru/Źródło: treborok


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(64 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 grudzień 2018 09:57
alexjones.pl Technologia i nauka Kwantowy świat pulsującej materii