Font Size

Czcionka
alexjones.pl Technologia i nauka Sukces studentów z PŚk: ich łazik marsjański wygrał międzynarodowe zawody University Rover Challenge
Kategoria: Technologia i nauka   Środa, 05 czerwiec 2019 16:08 Autor: Andreas

Sukces studentów z PŚk: ich łazik marsjański wygrał międzynarodowe zawody University Rover Challenge

Zespół Impuls Zespół Impuls Politechnika Świętokrzyska

Zespół Impuls z wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej wygrał międzynarodowe zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 drużyn, w tym 7 z Polski.

Zawody odbywają się co roku; są rozgrywane na pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS.

Zespoły konkurują w różnych zadaniach, np. w zbieraniu próbki, symulowanym wsparciu astronauty, serwisowaniu sprzętu czy przejeździe prze trudny teren. Oprócz tego wszyscy muszą zaprezentować łaziki i zastosowane rozwiązania technologiczne.

Jak podano na witrynie internetowej uczelni, drużyna Impuls zdobyła 362,87 punktu i pokonała kanadyjski zespół Ryerson Rams Robotics z Ryerson University (329,5) oraz Stanford Student Robotics z Uniwersytetu Stanforda (323,2).

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku zespół zwyciężył w europejskiej edycji zawodów European Rover Challenge (ERC), które odbyły się w Starachowicach.

 

 

Źródło: Kopalnia Wiedzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 05 czerwiec 2019 11:46
alexjones.pl Technologia i nauka Sukces studentów z PŚk: ich łazik marsjański wygrał międzynarodowe zawody University Rover Challenge